O nas
Stanisław Krupa
Od dzieciństwa interesuje się geologią. Swoje zainteresowania rozwijał podczas licznych wyjazdów terenowych, które zaowocowały bogatymi zbiorami paleontologicznymi i mineralogicznymi. Od wielu lat interesuje się też historią górnictwa, zwiedza i dokumentuje stare wyrobiska górnicze. Powstanie bogatej kolekcji artefaktów górniczych zawdzięcza w dużej mierze byłym górnikom i ludności z obszarów pogórniczych. Część jego zbiorów prezentowana jest na różnych wystawach, między innymi przez kilka lat stanowiła główną część ekspozycji w Muzeum Górnictwa Kruszcowego w Miedziance Świętokrzyskiej. Niewielki fragment jego kolekcji można obejrzeć w JuraParku w Solcu Kujawskim – są to kości dinozaurów z Pustyni Gobi. autorem publikowanych artykułów i opracowań naukowych dotyczących historii górnictwa i obiektów geoturystycznych.
Paweł Żochowski
Od wielu lat zbiera i kolekcjonuje minerały i skamieniałości. Szczególnie pasjonują go rzadkie minerały, oraz meteoryty i skaly powstale podczas uderzen asteroid: impaktyty i tektyty. Swoje zbiory gromadzi dzięki licznym podróżom zarówno w kraju, jak i zagranicą. Interesuje się też dawnym górnictwem, po którym zbiera różne pamiątki. Penetruje stare kopalnie i nie stanowi dla niego większego problemu eksploracja, nieosiągalnych dla większości poszukiwaczy, zatopionych chodników górniczych, co się wiąże z kolejną pasją - nurkowaniem,także w tak niebezpiecznych obiektach, jak zatopione kopalnie, gdzie nie ma miejsca na pomyłkę, awarię sprzętu, zabłądzenie, czy po prostu pecha. Jest też organizatorem wielu wystaw dotyczących nauk o ziemi
Katarzyna Tupik
Miłośniczka minerałów i meteorytów, niestrudzona podróżniczka, pasjonatka nurkowania, fascynująca się istotą podwodnych jaskiń i wraków. Zajmuje się penetracją starych obiektów górniczych, podczas których darzy zainteresowaniem najbardziej tajemnicze zakątki, gdzie stara się uwięzić w kadrze kolejnego przedstawiciela podziemnego mikroświatu. Prowadzi dokumentacje fotograficzną naszych podróży, wysokiej klasy specjalistka od wizualizacji stoisk na targach minerałów. Nadworny pisarz naszych relacji.
Koziołek Matołek
Najstarszy (rocznik 1932) i najbardziej doświadczony członek zespołu. Słynny podróżnik zwiedził Polskę i pół świata, szczęśliwie lądował na księżycu w 1932 roku i na Marsie w 1961 roku (kiedy nawet nauka radziecka raczkowała w lotach kosmicznych). Do niego należy niezaprzeczalny jaskiniowy rekord świata: w czasie jednej wyprawy przeszedł pod ziemią ponad 2.000 kilometrów – z Warszawy do Neapolu. We Włoszech zajmował się wulkanologią. Jego osiągnięcia w poszukiwaniu złota na Alasce odbiły się szerokim echem zarówno w USA jak i w Polsce. Koziołkowi wystawiono pomniki, jago imieniem nazwano ulice w Ostrowie Wielkopolskim i we wsi Łosie, jego wizerunek znalazł się na monetach, ma nawet swoje muzeum (w organizacji). Od lat uczestniczy we wszystkich naszych wyprawach służąc radą i pomocą mniej doświadczonym koleżankom i kolegom.